Четверте Портфоліо-Ревю на фестивалі “Візії”

Четверте Портфоліо-Ревю в рамках фестивалю "Візії"

25 травня, 2013

Професійна критика, як відомо, важлива складова процесу становлення художника, не рахуючи блаженних геніїв, що творять в глибокому андеграунді.

У фотографії, яка в силу своговіку представляє собою прогресивне мистецтво, питання своєчасного отримання "фід беку" стоїть особливо гостро. Забагато шкіл, забагато фотографів, замало експертів.

У радянські часи проблема критичної оцінки вирішувалась у фотоклубах – чи не єдиному місці для генерування творчоїенергії.

Зараз цю задачу виконує Портфоліо-Ревю, де в одному просторі та в один час зустрічаються молоді фотографи та авторитетні спеціалісти в області фотографії (куратори, галеристи, викладачі, видавці).

Крім того, Портфоліо-Ревю – це своєрідний ярмарок "працевлаштування". Результатом зутрічі може бути виставка, публікація, запрошення на фестиваль і навіть продаж робіт.

Історія Портфоліо-Ревю бере початок в далеких 70-х, коли найбільший фестиваль FotoFest в Хьюстоні почав проводити перші MeetingPlace.

Далі естафету підхопили в Європі, не так давно в Росії, і зовсім нещодавно в Україні.

Перше Портфоліо-Ревю в Україні відбулось, як не дивно, в Чернігові під час Фестивалю фотографії ChernihivPhotoFest-2010. Втім, як і друге.

Третє Портфоліо-Ревю проходило вже у Києві. Організатори не тільки запропонували нові імена експертів (географія країн, з яких були запрошені експерти, охопила Україну, Росію, Чехію, Литву, Швецію), але і ввели особливий відбір учасників на стадії подачі заявок, що вже на початковому етапі сформувал осильний авторський склад.

У 2013 році Портфоліо-Ревю знову буде проводитись у Києві. Формат міжнародного фестивалю, в рамках якого відбудеться захід, надасть можливість збільшити склад закордонних експертів з Росії, Литви, Чехії, Словаччини, Польщі, Голландії. Крім того, інформація про фестиваль залучить і учасників з ближнього зарубіжжя та країн Європи. Таким чином, організатори створять благоприємну середу для авторського просування і росту їх професійної кар'єри, а також для обміну досвідом и отримання потужного заряду для подальшої творості учасників. Новіі мена, нові знайомства, нові ідеї і нові перспективи! Щоможе бути кориснішим для розвитку фотографічної культури?