Запрошуємо на відкриття фестивалю «Візії»!

Запрошуємо киян та гостей міста на урочисте відкриття Міжнародного Фестивалю Візуальної Культури «Візії», яке відбудеться 25 травня о 14:00 в Київській Міській галереї мистецтв «Лавра».

До уваги публіки будуть представлені дев’ять фотовиставок з Канади, Польщі, Литви,  Грузії, Чехії, Росії, Словенії й України, серед яких світові імена й проекти-відкриття, документалістика, арт-фотографія, фотоісталяції й концептуальні проекти.

Виставки об’єднає  тема Фестивалю -«Архівація візуального». Разом з авторами проектів глядачі відправляться у запалюючу подорож в пошуках візуальних слідів часу, заново усвідомлюючи їх цінність й архівуючи особисту й колективну пам'ять для майбутніх поколінь.

На відкритті глядачі зможуть побачити:

  • виставку переможця європейського конкурсу Пйотра Збієрського (Польща) з сериєю «Білі слони»,
  • проект колекціонера одноразових камер Алгірдаса Мусняцкіса (Литва),
  • епатажну харківську фотографію – група «Шило» і її проект «Закінчена дисертація Боба Міхайлова»,
  • містичену серію «Лакрімоса» Сари Ангелуччі (Канада),
  • зворушливу історію про місто дитинства переможця конкурсу «Фотограф року-2012» Артура Бондаря (Україна),
  • виставку «Відчутність минулого» петербурзьких майстрів рідкісних технік друку Андрія Полушкіна, Віталія Смірнова і Олексія Савкіна,
  • колоритный проект грузинської документалістки Діны Огановой «Моє місце,
  • фотоінсталяцію «Алелі» українського художника Володимира Клюзко,
  • груповий проект Павела Банькі (Чехія), Роберта Хутинські (Словенія) і Анни Блок (Росія) про музеї колишніх концтаборів часів Другої світової війни – «Меморіал».

Фестиваль відкриють ініціатори і куратори «Візій», автори виставок, представники посольств і міжнародних культурних організацій.

Відкриття Фестивалю стане справжнім сплеском міського культурного життя і святковою подією для столичної публіки.

З моменту відкриття галерея «Лавра» стане центральним майданчиком Фестивалю, де протягом місяця будуть проходити найцікавіші події. На відвідувачів чекає лекційна програма і незабутні зустрічі з авторами виставок. Для любителів сімейного дозвілля запланована програма вихідних днів:  кінопокази, анімація для дітей, лекції й майстер-класи для всієї родини, екскурсійні тури.

В день відкриття «Візій» починає працювати інфо-центр, де можна отримати всю необхідну інформацію про події Фестивалю, придбати Каталог Фестивалю і зареєструватися на фестивальні заходи.

Також в галереї постійно працює крамниця PhotoArtBook, де можна придбати альбоми класиків і сучасних авторів, відомі монографіі і концептуальні видання, книги з історії і теорії фотографії.

Виставки в галереї «Лавра» триватимуть до 23 червня 2013 року.

Адреса: Київська муніципальна галерея Лавра, вул.Лаврська, 1, тел.. (044)280-0-290

Години роботи: Галерея «Лавра» відкрита для відвідування щодня з 12:00 до 20:00.

Вхід в день відкриття  – безкоштовний. В інші  дні вхід на умовах Галереї «Лавра».

Фестиваль «Візії» проходить за підтримки: Посольства Литовської Республіки в Україні, Посольства Чеської Республіки в Україні, Чеського центру в Києві, Польського Інституту в Києві, Російського центру науки і культури, Посольства Грузії, Посольства Канади.

Повна програма Фестивалю

Акредитація ЗМІ