Дні Литовської Фотографії в Києві

11 травня – 31 травня  в Києві триватимуть Дні литовської фотографії в Києві.

Масштаб події, передусім, задає виставка всесвітньовідомого фотографа, представника знаменитої литовської школи, Антанаса Суткуса, яка пройде з 17 по 31 травня в Галереї Фонду сприяння розвитку мистецтв. Глядачі побачать більше п’ятдесяти вінтажних фотографій, об’єднаних під загальною назвою «Ода повсякденності».

Литовська школа фотографії  займає дуже важливу й практично унікальну нішу в світовій історії фотографії – саме вона значно вплинула на розвиток фотографічної культури в країнах Радянського Союзу.

«Ода повсякденності» – це, передусім, свідчення часу. На світлинах Суткуса прості люди зображені в своєму «звичайному середовищі», на противагу поширеним в СРСР канонічним сценам з розповідями про щасливу радянську людину. Його образи щирі та достовірні, саме тому вони повністю відображають той час литовської історії. Дивлячись на роботи Суткуса, ми можемо згадати  документацію приватного й особистого в роботах Анрі Карт’є-Брессона, або режисерські роботи Віма Вендерса…  

Знайомство з литовською фотографією продовжує виставка сучасного литовського автора Відаса Бівеніса «Латентність» – друга виставка у рамках Днів литовської фотографії в Києві, яка відбудеться в Галереї A-HOUSE з 11 по 20 травня.

У своїй творчості Бівеніс використовує абослютно інші візуальні прийоми. Він не фіксує дійсність, а констатує свою, наповнюючи її особистими підтекстами та асоціаціями. В серії «Латентність» Бівеніс обігрує поняття людської екзистенції, розглядаючи її з двох точок зору – над водою і під водою.

Окрім виставок організатори Днів литовської фотографії в Києві підготували цікаву програму інших заходів, так чи інакше пов’язаних із візуальною культурою Литви. Це і відео-інсталяції литовського художника Римаса Сакалаускаса (з 11 по 20 травня в Галереї A-HOUSE PHOTO), і документальні фільми про відомих фотографів у Вільнюсі, представленому крізь їх об’єктив, і показ художнього фильму «Вир» (режисер Гітіс Лукшас), і творчі зустрічі.

Дні литовської фотографії в Києві пройдуть за підтримки Міністерства культури Литви, Литовського посольства в Україні та Аташе з культури Дайви Дапшиєне і покладуть початок новому етапу культурного співробітництва України та Литви.

Програма подій та локації «Днів литовської фотографії в Києві»