Чому тема конкурсу важлива та актуальна? Коментують організатори

Напередодні завершення дед-лайну конкурсу "Ми там, куди ми йшли. Реверсивний погляд у завтра" (нагадуємо, що заявки від фотографів з України, Грузії та Молдови приймаємо до 25 квітня включно!) ми поставили питання до організаторів та партнерів конкурсу: "Чому важливо спонукати до рефлексій на тези, зазначені в темі конкурсу, та виходити у публічний простір за допомогою мистецтва? В чому актуальність теми конкурсу для країн, які тільки почали йти шляхом демократичних перетворень?". Публікуємо відповіді. 

Анна Гайдай, співзасновниця PhotoCULT, кураторка, співорганізаторка  фестивалів VIZII та ChernihivPHOTOFest:

"Ставити незручні, а то й складні запитання, в першу чергу собі, допомагає зберігати критичне мислення, спонукає зазирати глибше, ніж представлено на повернхі, розуміти загальний стан речей, читати поміж строк. Тема конкурсу "Ми там, куди ми йшли. Реверсивний погляд у завтра" є надважливою не тільки сьогодні. Зберігати, пам'ятати, переосмислювати та приймати досвід минулого – це необхідний механізм історії у всі часи. Публічність дискусій на соціально гострі питання та висвітлення їх через мистецтво дозволяє залучити громадян до діалогу, вчить не залишатися байдужими до викликів, які стосуються всіх нас. Візуальне мистецтво потужне своєю проникливістю. Достукатися до сердець воно здатне миттєво. 

Ми маємо робити кроки назустріч, щоб уникнути ворожнечі і почути, прийняти одне одного. Вірю, що мистецтво здатне об'єднувати. 

Думаю, через втому від потреби постійно виживати, а не жити, через бажання швидких змін, ми грішимо "короткою пам'яттю". Але ми не можемо рухатися вперед і розвиватися, роблячі ті самі помилки, не можемо перестрибнути через декілька сходинок і відразу опинитися у комфортному місті, країні, світі. Тільки відрефлексувавши всі наявні проблеми ми готові будемо їх ефективно вирішувати. Це постійна робота. 

Тема конкурсу – це красномовний заклик і привернення уваги до загальної проблеми трьох країн. Адже ми живемо у тому майбутньому, яке конструювали наші предки, яке конструювали ми самі кілька років/місяців…днів тому. І те що ми зробили або не зробили варто розглядати як причини сьогоднішніх реалій. А оскільки ми рухаємось шляхом демократичних перетворень, то маємо бути відвертими і послідовними".

SONY DSC

 

фото: Samkharadze Nino-Ana

 

Ірина Шум, представниця Генерального консульства України в Мюнхені:

"Важливо не відкидати свою пам’ять, починаючи щоразу нову сторінку та допускаючи ті самі помилки. Маємо працювати з минулим, осмислювати та робити висновки, знаходити нарешті рішення давніх проблем. Сьогодні мистецтво допомагає світові зрозуміти Україну, часто йому це вдається краще, ніж традиційним каналам комунікації. Мені здається, це відбувається тому, що емоція, яку переживає людина, взаємодіючи з мистецтвом, залишає слід та дає імпульс до пошуку та пізнання"

Efimov_personal Ukraine_7

 

фото: Garry Efimov

 

Подія у фейсбук Photography Open-Call "We are there where we were going".

Подати заявку на конкурс можна до 25 квітня 2019 року включно.

Заповнити анкету тут goo.gl/RQGMeX.

Як уникнути розповсюджених помилок при заповненні заявки читайте тут.