Рік випуску: 1949-1969

Країна: США

Жанр: експериментальне кіно, авангард, короткий метр

Тривалість: 00:13:04 + 00:44:47 + 00:05:29

Переклад: Не потрібно

Російські субтитри: немає

Грегорі Маркопулос (1928-1992)ключова фігура американського кіноандерграунду 1960-х – поряд з Джеком Смітом, Кеннетом Енгером, Стеном Брекіджем, Йонасом Мекасом і Майєю Дерен. Чудові фільми Маркопулоса є складним поєднанням розроблених ним унікальних форм операторської роботи та монтажу з візіонерством, що бере свої витоки з поезії та міфології.

Christmas U.S.A. / Різдво, США (1949, 13 min)

Чергування кадрів ярмаркових атракціонів, таємничого ритуалу, що відбувається в лісі, і дивного, схожого на сон епізоду, в якому хлопчик виходить з ванної і наштовхується на лиховісну механічну іграшку. Поєднуючи в химерному монтажі побутові сцени, стрічка викликає клаустрофобію домашнього життя з містичними карнавальними образами, фільм відкриває фантастичне і дивовижне серед атрибутів повсякденності.

Twice a Man / Двічі людина (1963, 45 min)

"Двічі людина" – буквальне значення латинського імені Вірбій, яке, згідно з давньоримською міфологією, отримав Іполіт після того, як був відроджений Асклепієм. Сучасна версія античного міфу про Іполіта була задумана як спроба створення нової оповідної форми шляхом злиття традиційної техніки монтажу з більш абстрактною системою. Складна "музично-математична" структура відображає не тільки багатошаровість свідомості персонажів, але і різні часові пласти. Фільм, знятий в традиції американського "транс-кіно", переосмислює класичні літературні та кінематографічні парадигми.

Sorrows / Печалі (1969, 5 min)

Магічний портрет швейцарського маєтку, побудованого королем Людвігом II для Ріхарда Вагнера.

Вхід безкоштовний. Реєстрація на http://bit.ly/PhotoCULT_october

 

 

Місце проведення : Галерея «Печерська», Київ, вул Лаврська, 9, корп. 19

ICal |  Google calendar