«Цвях у чоботі»

Країна: СРСР

Студія: Госкінпром Грузії

Рік випуску: 1931 (прем'єра; в титрах: 1932)

Тривалість: 53'24 "

Оператор: Шалва Апакідзе

У ролях: Олександр (Сандро) Джаліашвілі, Сіко Палавандішвілі, Аркадій Хінтібідзе, Акакій Хорава

Опис:

Фільм «Цвях у чоботі», знятий в 1931 році молодим режисером Михайлом Калотозовим, повинен був зміцнити славу кінематографіста після грандіозного успіху його попередньої картини «Сіль Сванетії». Проте ця стрічка ледь не згубила свого творця … Фільм Калотозова виявився несвоєчасним, і його пафос, з урахуванням завдань, які на той час ставали перед радянською владою, – небезпечним. Тема «несвідомого шкідництва» (так формулює випуск браку вирок пролетарського суду у фільмі) в ті дні стрімко замінювалася пошуком і викриттям «свідомих» шкідників та шпигунів напередодні Великого Терору.

Сюжет:

Оборонний агітпромфільм на тему «виробники браку – шкідники оборони!», знятий у формі притчі. Через негідний чобіт робітник не встигає передати важливе повідомлення під час маневрів, і команда бронепоїзда «гине» в умовній газовій атаці. Герой опиняється на лаві підсудних, але трибунал, як з'ясовується, винен сам: у його складі – команда «загиблого» бронепоїзда, в яку входять виробники взуття, що виготовили браковані чоботи.

«Сорок сердець»

Країна: СРСР

Студія: Межрабпомфільм

Рік випуску: 1930

Тривалість: 48'59 "

Оператор: Костянтин Кузнєцов

Опис:

Фільм був знятий до десятої річниці плану ГОЕЛРО. Сорок сердець – це споруджувані у відповідності з планом сорок районних електростанцій, які будуть забезпечувати енергією соціалістичне будівництво. Типовий зразок «політосвіти», але зроблений чудовим майстром кіно. У картині з'єднані документальні та ігрові кадри, а також мультиплікаційні вставки, виконані І. Івановим-Вано. Незважаючи на явну пропагандистську спрямованість, фільм «Сорок сердець» не був випущений на екран, – як і багато інших робіт Кулешова, якого звинувачували в «злісному формалістичному трюкацтві, спотворенні радянської дійсності, буржуазних впливах» і тому подібних гріхах.

Вхід безкоштовний. Реєстрація на http://bit.ly/PhotoCULT_october

Місце проведення : Галерея «Печерська», Київ, вул Лаврська, 9, корп. 19

ICal |  Google calendar