18 червня о 19:00 в Інституті проблем сучасного мистецтва (вул.Щорса, 18Д) Міжнародний Фестиваль Візуальної Культури «Візії» представить головну фестивальну виставку – «Дзеркало Архіву» німецького документаліста Бурхарда фон Хардерa.

«Дзеркало Архіву» – це колекція пошкоджених негативів часів холодної війни, які були знайдені у покинутій будівлі колишньої комуністичної газети Вінниці, та за допомогою яких автор проекту відтворює образ епохи, що переломлений крізь призму історичних та матеріальних спотворень. І як справжній дослідник, Бурхард фон Хардер також знаходить і людей, зображених на негативах, що розповідають свої історії…

Фотовиставку доповнюють документальний фільм Бурхарда фон Хардерa «DIE NARBE (Westberlin) West» (тривалість 76 мін., 2006 рік) та слайд-шоу з понад десяти тисяч фотографій з віднайдених та відроджених вінницьких негативів (тривалість 27 годин).

Із тексту письменниці Оксани Забужко до проекту:

«…Якимось незбагненним чином, ці знімки до щему живі – попри всю їхню канонічну «прилизаність», і попри всю, хоч як рівненько розгладжену, неприховану вбогість схованої за ними дійсности. Буркгард побачив у них те, що для нас, із дитинства пересичених «наочною аґітацією і пропаґандою», дотепер лишається поза зоною видимого (легко уявити, як відмахнулись від настирного німця в місцевому музеї: та забирай, чудак-чоловік, кому воно впало!): у цих знімках є краса і сум. Є люди, живі й неповторні, що виглядають одночасно і вродливими – і дивно беззахисними під «рентґенівським» оком художника. І є художник – безіменний, як у середньовіччі, Майстер, котрого Буркгард за руку виводить із темної кімнати й ставить нам перед очі…»

Крім виставки фотографій та негативів, а також відео-інтерв’ю із розшуканими мешканцями Вінниці, автор представить документальний фільм «Зарубцьовано – кожна миля смуги смерті» (режисер та оператор Бурхард фон Хардер) та слайд-шоу із десяти тисяч вінницьких негативів.

Н відкритті виставки виступатимуть: автор проекту – Бурхард фон Хардер, письменниця Оксана Забужко, організатори та засновники Фестивалю «Візії» та Культурного фотографічного центру PhotoCULT.

19 червня о 19:00 відбудеться творча зустріч з Бурхардом фон Хардером, на якій він розкаже про свої дослідження історичних зв’язків між Україною та Німеччиною, представить книги з архівними негативами, а також відповість на запитання слухачів.  

Години работи виставки: 18 червня – 01 липня 2013 року, з 10:00 до 18:00 щоденно, крім понеділка.

Повна програма Фестивалю

Акредитація ЗМІ

Місце проведення : Інститут проблем сучасного мистецтва, Київ, вул. Щорса, 18д

ICal |  Google calendar