30 листопада в Києві відкриваються чотири виставки фотографії, об'єднані в масштабну подію – Дні Чеської Фотографії. Організатори події, Культурний фотографічний центр PhotoCULT та Чеський центр, представлять роботи відомого фешн-фотографа Роберта Вано, а також фотографії трьох молодих чеських авторів Мартіна Туми, Якуба Скокана та Мілана Буреша.

У рамках Днів чеської фотографії глядачі зможуть побачити знамениту серію Роберта Вано «Платинова колекція» – зібрання оригінальних відбитків, виконаних у рідкісній техніці платинотипії. За допомогою унікальної техніки фотодруку автор переносить героїв постановочних зйомок зі світу моди у світ мистецтва, створюючи власні інтерпретації краси тіла. Крім оголеної натури і портретів на виставці будуть представлені і натюрморти, що відсилають глядача за своєю естетикою до витоків чеського пікторіалізму часів Йозефа Судека.

Мартін Тума, представник сучасної фотографії покаже свої роботи із серії «Пейзаж апостеріорі», що є візуальною рефлексією на функції фотографії, дослідженням її природи. У своєму проекті автор, навмисно знімаючи монотонну структуру ландшафту, зміщує увагу глядача від зображуваного на знімку до зображення в цілому, апелюючи до здатності людини сприймати і інтерпретувати зображення незалежно від того, що на ньому зображено.

Документальний блок представлять ще двоє молодих авторів: Якуб Скокан і Мілан Буреш.

У проекті «Лукас» Якуб Скокан розповідає історію про сліпого хлопчика, його взаємини з родичами і навколишнім світом. Фотографії з серії не лише показують зворушливі моменти життя дитини, але і створюють відчуття «домашньої» близькості з її героєм.

У проекті «Севастополь» Мілан Буреш піднімає тему ностальгічних спогадів про радянську епоху  і створює суб'єктивне фотографічне есе про місця та людей, яких він зустрів у Севастополі під час своєї подорожі по Криму.

Виставки чеської фотографії будуть проходити протягом більш ніж двох тижнів з 30 листопада по 16 грудня в галереї A-House на вул.Стрілецька, 6/7.

З авторами виставок можна буде познайомитися на відкритті Днів Чеської Фотографії, а на наступний день, 1 грудня, дізнатися про їх проекти і творчі плани під час зустрічей, які проводитимуться в галереї «Печерська» з 14:00 до 19:00 за адресою: вул. Лаврська, 9, корп.19.

Організатори події підготували кіно-лекційну програму, в рамках якої заплановано покази стрічок про знаменитих чеських фотографів та лекції з історії чеської фотографії. Ведуча лекцій – історик, мистецтвознавець, викладач історії фотографії -  Вікторія Мироненко розповість про основні етапи розвитку чеської фотографії, розкаже про імена і явища у період з кінця ХІХ століття до сучасності.

Усі заходи в рамках Днів чеської фотографії є відкритими та безкоштовними для відвідування за попередньою реєстрацією на сторінках подій.

 

Програма Днів Чеської Фотографії в Києві:

 

Галерея A-HOUSE

Київ, вул. Стрілецька, 7/6 (вхід з двору). ВТ-НД з 13:00 до 20:00

30.11 (п'ятниця)

19:00 Відкриття Днів Чеської Фотографії в Києві і виставок:

- Роберта Вано «Платинова колекція»

- Якуба Скокана «Лукас»

- Мілана Буреша «Севастополь»

- Мартіна Туми «Пейзаж апостеріорі»

 

Галерея Печерська

Київ, вул. Лаврська,9, корп.19

1.12 (субота) Творчі зустрічі з авторами:

14:00 Мілан Буреш

15:00 Мартін Тума

16:00 Якуб Скокан

17:30 Роберт Вано

 

2.12 (неділя)

17:00 Лекція 1. Чеський пікторіалізм. Фотографія на рубежі XIX-XXст

18:10 Лекція 2. Авангардна фотографія початку XX ст: Франтішек Дртікол, Яромір Функе, Еуген Вишковський

19:20 Кінопоказ «Фотограф Франтішек Дртікол»

 

7.12 (п'ятниця)

19:00 Лекція 3. Легенда чеської фотографії: Йозеф Судек

 

8.12 (субота)

18:00 Лекція 4. Йозеф Куделка: документ часу. Празька весна

19:10 Кінопоказ «Мандрівник: фотограф Йозеф Куделка»

 

9.12 (неділя)

14:00 Лекція 5. Кінець XXст і сучасна чеська фотографія. Ян Саудек​​, Іван Пінкава, Роберт Вано, Тереза ​​Влскова, Вацлав Йірашек

15:10 Кінопоказ «Тринадцята кімната Роберта Вано»

 

 

Контакти для акредитації журналістів:

Ольга Тищенко +38 0973952496

o.tishchenko@gmail.com

 

Партнери події:

Посольство Чеської Республіки в Україні

Чеський центр в Києві

Leica Gallery Prague

Галерея A-House

Компанія «Яспис»

Компанія «Гіфтек-Україна»

«Центр просування культури «Свідомо»

«Український Тиждень»

Канал ТВі

Журнал ШО

Foto.ua

Чеська ресторація «Старомак»

Бехерівка

 

Місце проведення : Галерея A-HOUSE, Київ, вул. Стрілецька, 7/6

ICal |  Google calendar