Культурний фотографічний центр PhotoCULT запрошує на відкриття виставки фотографій класика відомої «литовської школи» Йонаса Кальвяліса «Дюни».

До уваги глядача буде представлена колекція вінтажних авторських відбитків, створених у 70-80-х роках минулого століття.

Виставка проходить за сприяння Посольства Литовської Республіки в Україні.

Про виставку:

Мить спокою живої природи – розгадка багатьох художніх композицій Йонаса Кальвяліса. Виставка «Дюни» стала збором таких тихих митей. У піщаних пейзажах все завмирає всередині кадру. Пісок не повзе, не сиплеться у нас на очах. Він вже обсипався, можливо, тільки що, у попередню мить, можливо, у наступну з'явиться ще один струмок, але якщо він і з’явиться, то напевно ненадовго. Сам вітер, здається, завмер на потрібну майстру соту чи тисячну долю секунди.

А між тим варто тільки придивитись – і починаєш розуміти, який же це тривожний, неспокійний спокій!

Масштаби часто зміщенні: чи то здалеку відбиті наслідки гігантської гірської катастрофи, чи то впритул і ширококутним об’єктивом – зняті пташині сліди та розриви підсохлої піщаної кори.

Деталь сперечається з цілим: листок подорожника в кутку кадру розвінчує схил, що здавався ланцюгом гірських кряжів, дві точки, розшифровані як людські фігури, демаскують іграшковий, ляльковий рельєф, – виявляється, ми бачимо його не в мікроскоп, а у підзорну трубу.

Мале тягається з кремезним, частини та ціле виступають у небаченому відношенні, мить повного спокою начинена драматичними проявами реального життя.

Так відкривається зв'язок речей, про який ми не здогадувались…

Про автора:

Йонас Кальвяліс народився в 1925 році в Кіконаї (Литва). У 1958 закінчив Каунаський коледж сільського господарства, працював в управлінні водними ресурсами проектного інституту. В 1965 році приймав участь у виставці «Наша природа» і був запрошений до Каунаського клубу фотографії. З 1970 року був у складі Спілки фотохудожників Литви. Помер у 1987 році в Каунасі.

Основні фотографічні цикли: «Ліс» (1968-1984) і «Дюни» (1973-1985).

Учасник персональних і групових виставок у Литві, Латвії, Естонії, Білорусії, Болгарії, Росії, Нідерландів, Франції, Великобританії та ін.

Роботи знаходяться у приватних і музейних колекціях.

Відкриття: 15 лютого о 19:00.

Час роботи: кожного дня з 15:00 до 19:00. Вівторок – вихідний.

Місце проведення : Галерея “Камера”, Київ, вул. Прорізна, 22

ICal |  Google calendar