РЕЄСТРАЦІЯ

Знімати кіно, підглядаючи в книгу: багато хто з культових режисерів сучасності використовує літературні твори, як сценарії. Теж саме відбувається і в фотографії, творчій та комерційній, коли сюжети романів надихають фотографів на їх візуалізацію.

Як побудувати роботу з вербальною ідеєю, як це робили видатні режисери кіно? Про тонкощі кіносинкретизму та про механізми адаптації літературного твору, наш новий цикл лекцій «Як візуалізувати літературну ідею? Досліджуємо екранізації». На лекціях ми будемо говорити про методи екранізації, про драматургію, про принципи акторської гри, про побудову сюжетної лінії і про те, хто переможе в результаті: книга чи кіно. Цикл буде цікавим тим, хто працює з вербальними ідеями в кіно, фотографії, ілюстрації та дизайні.

Теми лекцій:

Лекція №1 – 12 січня, 19:00. «Екранізація, як найдавніший напрямок в кіномистецтві»

Перші спроби поєднати літературу і кіно. Хто надихає геніїв: особливості та методи режисерської репрезентації тексту і дослівного екранного втілення. Від слова до зображення: як працювати з глядацьким сприйняттям і прикути глядача до крісла. Роман Поланські та Девід Фінчер – режисери, які зробили ім’я і кар’єру на екранізаціях.

Лекція №2 - 19 січня, 19:00. «Режисер проти письменника: все про авторське бачення»

Культові особистості в кіно, які не відчули пієтету до авторського бачення твору. Мікеланджело Антоніоні («Фотозбільшення» за оповіданням Хуліо Кортасара), Жан-Люк Годар ("Вікенд" за оповіданням Хуліо Кортасара), Стенлі Кубрик ("Механічний апельсин" за романом Ентоні Берджесса, "Сяйво" за романом Стівена Кінга, "З широко розплющеними очима" за оповіданням Артура Шніцлера), Андрій Тарковський ("Соляріс" за романом Станіслава Лема, "Сталкер" за романом братів Стругацьких), Олександр Сокуров ("Дні затемнення" за романом братів Стругацьких), Девід Лінч ("Дикі серцем" за романом Баррі Гіффорда).

Лекція №3 - 26 січня, 19:00. «Фантастична екранізація: аналіз прийомів адаптації літератури в кіно»

Нова хвиля екранізації. Фантастика Філіпа К. Діка на екрані («Той, хто біжить по лезу» Рідлі Скотта, "Особлива думка" Стівена Спілберга, "Помутніння" Річарда Лінклейтера). Аналіз прийомів кіноадаптації в найяскравіших сучасних роботах ("Космополіс" Девіда Кроненберга за романом Дона ДеЛілло, "Опинись у моїй шкірі" Джонатана Глейзера за романом Мішеля Файбера, "Ворог" Дені Вільнева за романом Жозе Сарамаго).

Лекція №4 – 2 лютого, 19:00. "Важко бути богом режисеру: як зберегти свій стиль, працюючи з невластивим матеріалом".

Поєднати несумісне: Балабнов читає Кафку, брати Коен стирають з обличь посмішки та беруться за МакКарті, Стругацькі тримають у полоні Германа.
Зміна парадигми як одна з умов постійного творчого зростання режисера та сценариста. Екранізації, що звеличили видатних: "Важко бути богом" Олексія Германа (за романом братів Стругацьких), "Старим тут не місце" братів Коен (за романом Кормака МакКарті). Франц Кафка у кіно: коли режисер має поступитися книзі. Як віддати належне літературній першооснові та не загубити власного стилю (на прикладі фільмів "Процес" Орсона Веллса, "Замок" Олексія Балабанова, "Кафка" Стівена Содерберга).

Про лектора:

Лук’ян Галкін – випускник Київського Національного Університету Театру, Кіно та Телебачення ім.І.Карпенко-Карого. Викладач кіномистецтва у КПІ та Інституті мистецтв художнього моделювання та дизайну ім. Сальвадора Далі. Редактор в Українському Медіахолдинзі. Ведучий кіноклубів «Асса» та « Я кіно». У своїй науковій роботі досліджує тему влади у фільмах Олександра Сокурова. Ведучий курсу "Історія кінематографу" в Центрі PhotoCULT. Більше інформації про лектора в Інтерв'ю з Лук'яном Галкіним

Вартість занять:

Абонементи "Раннє планування" 

(при сплаті до 26.12.2014р.):

Абонемент 3 лекцій,  (вартість 1 лекції 100 грн) – 300.00

Абонементи "Стандартні" 

(при сплаті після 26.12.2014р.):

Абонемент 3 лекцій, (вартість 1 лекції 115 грн) – 345.00    

Разове відвідування - вартість 1 лекції 125.00

Розклад: Лекції проходять щопонеділка, починаючи з 12 січня, о 19:00 – 21:00 (у розкладі можливі зміни).

Реєстрація: для того, щоб зареєструватись, будь ласка, заповніть он-лайн форму.
Якщо ви бажаєте відвідувати програму полекційно, будь ласка, оберіть відповідну опцію (Разове відвідування) та вкажіть, яку саме лекцію ви хотіли б відвідати. Якщо ви бажаєте придбати абонемент, то в он-лайн формі оберіть вид абонементу.
 
Контакт координатора курсу +38 096 975 92 85, +38 050 443 6149.

Місце проведення : Національний науково-природничий музей, Київ, вул. Богдана Хмельницького, 15

ICal |  Google calendar