РЕЄСТРАЦІЯ

фото в ілюстрації: Олександр Грінберг та Херб Ріттс

Про що буде лекція?

Від імпресіонізму до пікторіалізму. Фотографія і живопис. Перші пікторіалісти  – художники або фотографи. Як символізм та модернізм прийшли у фотографію. Культовий журнал Camera Work. Вуличні фотографи та соціальний запит на критичну фотографію. Фотографія як метод пропаганди. Естетика та поетика радянської фотографії 1920-1930-х. Творчість Олександра Родченка та впливи футуристичного кола митців. Дискусії про формалізм та натуралізм. Розвиток кіномистецтва. Яскраве та коротке життя німецького експресіонізму (Роберт Віне, «Кабінет доктора Калігарі», Фрідріх Вільгельм Мурнау, «Носферату. Симфонія жаху», «Схід сонця», Фріц Ланг, «Метрополіс», «М: місто шукає вбивцю»). Радянський авангард як одне із найбільш впливових явищ кінематографу. Дзиґа Вертов та  «кіноки». Принцип «життя зненацька». Сергій Ейзенштейн та його монтажна теорія як один із наріжних каменів кіно.

Теми наступних лекцій:

Лекція 3. Фотографія і кіно в аванґарді візуального мистецтва.

Лекція 4.  Війна та мистецтво: фотографія та кіно у часи Другої Світової війни.

Лекція 5. Гуманістичні ідеї, «фешн» і дух декадансу у фотографії та кіно середини 20 сторіччя.

Лекція 6.  Яскраві особистості у фотографії та кіно, яких ми не зможемо забути.

Лекція 7. Нонконформізм та нова хвиля у фотографії та кіно.

Лекція 8. Фотографія та кіно епохи постмодернізму.

Лекція 9. Проблеми сучасної фотографії та кіно: мистецтво, масс-медіа, культурні знаки.

Лекція 10. Історія тілесності у фотографії та кіно.

Про лекторів:

Вікторія Мироненко.

Мистецтвознавець, спеціаліст у галузі історії фотографії, викладачка історії фотографіїісторії мистецтв культурного центру PhotoCULT, КНУТКіТ ім. І. Карпенка-Карого, учасниця науково-практичних конференцій, автор наукових публікацій у спеціальних виданнях, кандидат мистецтвознавства.

Лук’ян Галкін.

Кінознавець, кінокритик, викладач культурного центру PhotoCULT, школи реклами і комерційного дизайну "Багаж" та КНУТКіТ ім. І. Карпенка-Карого, автор курсу "Кіносинкретизм". Більше інформації про лектора в Інтерв'ю з Лук'яном Галкіним

Вартість занять:

Абонемент 5 лекцій – 850.00грн (170грн/лекція).

Полекційне відвідування – вартість 1 лекції 180грн.

Знижка студентам 35%!

Розклад: Лекції проходять по понеділках, о 19:00 – 21:00 (у розкладі можливі зміни).

Реєстрація: для того, щоб зареєструватись, будь ласка, заповніть он-лайн форму.

Якщо ви бажаєте відвідувати програму полекційно, будь ласка, оберіть відповідну опцію (Разове відвідування) та вкажіть, яку саме лекцію ви хотіли б відвідати. Якщо ви бажаєте придбати абонемент, то в он-лайн формі оберіть вид абонементу.

Контакт координатора курсу 38 050 443 6149.

Адреса проведення занять: район метро Майдан Незалежност/Театральна/Арсенальна (буде повідомлено зареєстрованим учасникам).

Ця подія у фейсбук

Лекція з циклу «24 кадри в секунду: лекції про фотографію та кіно» - це новий теоретичний курс про розвиток та становлення фото та кіномистецтва. Запозичення стилів та відмежування, синхронність течій та різниця методів, точки перетину та головні відмінності фотографії та кіно з самого їх зародження і до наших днів. Лекції зацікавлять всіх, хто захоплюється історією візуальної культури, вивчає фотографію, кіно та візуальне мистецтво.

Два мистецтвознавці представлять своє бачення історичних паралелей між двома культурними феноменами, що дозволить слухачам не тільки визначити для себе сутність фотографії та кіно, як культурних явищ, але й самим інтегруватися в процес дослідження, який відбувається в них на очах. Детальніше про курс

Місце проведення : Уточнюється, ,

ICal |  Google calendar