Дев’ять днів, дев’ять геніальних фільмів за останні дев’ять десятиліть – з категорії must see (не можна не подивитись) на кіноекрані!

Фільми, представлені в рамках програми «999», торкаються теми «людина і час». Чому минуле диктує свої правила? Як змінюється відчуття часу? Що відбувається в нашій підсвідомості та чи може пам’ять жити окремо від розуму? Як позбутися того, що давно перестало бути частиною нашого життя, але зберегти при тому зв’язок із минулими поколіннями?.. Заявлені кінострічки порушують усі ці питання та допомагають нам краще зрозуміти себе, свій світ, свій час.

 

01.06. 19.00

«Руки Орлака», Роберт Віне

Австрія, 1924

Тривалість 1:32

Відкриває програму ексцентричний німий трилер німецького режисера Роберта Віне «Руки Орлака». Піаніст втратив через катастрофу обидві руки, і йому пересаджують нові – які раніше належали вбивці та які починають керувати думками нового власника.

02.06. 19.00 

«Межа», Маріо Пейшоту

Бразилія, 1931

1:55

Експериментальний і поетичний фільм бразилійці Маріо Пейшоту «Межа» – ще один шедевр німого кіно. Спогади чоловіка й жінки, човен яких несе течія, стають візуально насиченою кінематографічною поемою, а погляд головного героя стає камерою, романтичним баченням пам’яті й часу.

03.06. 19.30

«Великий диктатор», Чарльз Чаплін

США, 1940

2:04

Стрічка «Великий диктатор» легендарного Чарлі Чапліна продовжує програму кінопоказів і знайомить глядачів із комедійною інтерпретацією образа фюрера. Але в комічний сюжет, придуманий ще 1937 року, режисер вкладає і передчуття майбутньої трагедії.

04.06. 19.30 – «Жити», Акіра Куросава

Японія, 1952

2:20

Наступна картина – «Жити» японського генія Акіри Куросави – досі є ледь не найдраматичнішим фільмом за всю історію кіно. Старий, дізнавшись про скору смерть і відчувши марність прожитих літ, приймає рішення будь-якими зусиллями лишити світові щось хороше по собі. У цьому фільмі режисер вміло поєднує серйозність теми, гуманізм, соціальну критику та сильне емоційне напруження, що нікого не залишить байдужим.

05.06. 19.30

«451 градус за Фаренгейтом», Франсуа Трюффо

Великобританія, 1966

1:52

«451 градус за Фаренгейтом» – епохальна картина французького режисера Франсуа Трюффо, екранізація роману Рея Бредбері, анти утопія про майбутнє, де безтямне тоталітарне суспільство знищує книжки та переслідує читачів. Головні ідеї фільму – поглинання зовнішнім світом людської індивідуальності та можливість складного вибору.

06.06. 19.30

«Шепотіння та крики», Інгмар Бергман

Швеція, 1972

1:31

Продовжує програму кінопоказів робота видатного шведського режисера Інгмара Бергмана «Шепотіння та крики», яка отримала більше десяти міжнародних нагород. Це розповідь про життя трьох сестер в родовому маєтку, коли одна з них помирає від важкої хвороби. Сестри – кожна по-своєму – згадують безтурботне і дивовижне дитинство, де все було по-іншому. В теперішньому вони ненавидять одна одну, і здається, що єдиною відданою людиною в їхньому будинку є служниця…

07.06. 19.30

«Легенда про Нараяму», Сьохей Імамура

Японія, 1983

2:10

«Легенда про Нараяму» японського творця Сьохея Імамура – фільм-притча про людські почуття серед тваринного існування, про боротьбу за виживання в майже первісному суспільстві. Тут за споглядальною й неемоційною операторською роботою криється потужна енергетика природи. В основі сюжету – звичай, якого споконвіку дотримуються в поселенні: коли людині виповнюється 70 років, суспільство та родина більше не зобов’язані її годувати. Старший син повинен на власних плечах віднести постарілу матір на вершину гори Нараяма вмирати від голоду.

08.06. 19.00 

«Три кольори: синій», Кшиштоф Кесьльовський

Франція, Швейцарія, Польща, 1993

1:38

Наступний показ у рамках програми «999» – перша частина знаменитої трилогії «Три кольори» польського режисера Кшиштофа Кесьльовського. Це історія молодої жінки, яка чудом вижила в автокатастрофі, втративши чоловіка-композитора та п’ятирічну дочку. Цей фільм – не оповідь про повернення до життя, а метафорична притча про вивільнення з пут згубних почуттів. Перебороти трагедію – означає в якомусь сенсі отримати свободу: від минулого, від любові. Але ця свобода спустошує, відбирає бажання жити. А таке бажання може повернутись тільки від нового почуття…

09.06. 19.00 – «Бентежна Анна», Хуліо Медем

Іспанія, 2007

1:58

І завершує програму кінопоказів один із безсумнівно найкращих фільмів нульових, робота іспанського режисера Хуліо Медема «Бентежна Анна». Головна героїня випадково знаходить у собі дар: вона береже спогади багатьох дівчат, які жили в різний час і померли насильною смертю в 22 роки. За допомогою гіпнозу їй вдається зануритися в історію кожної з них…

Вхід вільний за умови реєстрації (форма нижче, у полі "Додаткова інформація" вкажіть, будь ласка, дату показу або назву фільму)

Повна програма Фестивалю

Акредитація ЗМІ

Bookings

Online реєстрацію на подію закрито. Якщо Ви встигаєте, можете зареєструватись на місці події.

Місце проведення : Київська міська галерея мистецтв «Лавра», Київ, вул. Лаврська, 1 (колишня Івана Мазепи, 17)

ICal |  Google calendar