На фото: Олександр Ляпін

«Художнє мислення» – це освітній курс з розвитку здібностей мислити художньо (образами) та використання фотокамери як творчого інструменту. Результатом навчання на курсі є створені учасниками виставкові проекти, готові для подальшого просування в світі арт-фотографії. Курс «Художнє мислення» складається з двох семестрів, на які попередньо здійснюється відбір учасників. За підсумками кожного семестру учасникам видається сертифікат про прослухані лекції та реалізовані проекти.

В подальшому проекти учасників, які успішно завершили курс навчання, отримують підтримку Центру PhotoCULT у вигляді ініціативи Центру в організації персональних виставок в галереях і на фестивалях в Україні та за кордоном, рекомендацій проектів для участі в резиденціях, конкурсах, часткової фінансової підтримки реалізації проектів, інше.

Програма курсу (майстерня) включає вивчення таких тем:

 • Образотворчі засоби: колір, світло, композиція
 • Технічні засоби: апаратура, хімія
 • Видатні художники у фотографії
 • Сучасна фотографія: хто є хто
 • Шлях художника: між Сціллою та Харібдою
 • Мислення образами та художня свідомість
 • Розвиток творчих здібностей, вміння бачити та відчувати
 • Прекрасне та потворне у мистецтві
 • Пошук теми: новизна на унікальність
 • Розробка проекту: обґрунтування та реалізація ідей
 • Фотокамера як творчий інструмент, можливості фотокамери та відмова від них
 • Створення проекту: виставка, книга, мультимедіа
 • Просування в світі арт-фотографії

Також до програми курсу «Художнє мислення» входять такі дисципліни як Історія світової фотографії (20 лекцій) в першому семестрі та Історія критичної думки про фотографію (5 лекцій) в другому семестрі.

 

Викладачі:

Майстерня:

Олександр Ляпін – фотограф, критик, мистецтвознавець, лектор, журналіст, куратор багатьох проектів, в тому числі славнозвісної виставки «Вбити фотографію», куратор фото-проектів в «Я Галереї», головний редактор сайту Foto.ua, журналу «Символ».

Історія фотографії:

Вікторія Мироненко – мистецтвознавець, спеціаліст в області історії фотографії, викладач історії фотографії, учасник науково-практичних конференцій, автор наукових публікацій в спеціалізованих виданнях.

Історія критичної думки про фотографію:

Гліб Вишеславський – художник, мистецтвознавець. У 80-х роках – засновник однієї з перших галерей сучасного мистецтва в Москві – «Клуб 1/1». В 90-х – головний редактор журналу «TerraIncognita», в 2000-х – головний редактор журналу «Галерея». В 2003 р. співзасновник і один з кураторів бієнале «Місяць фотографії в Києві». Науковий співробітник лабораторії естетики Інституту проблем сучасного мистецтва.

Тривалість курсу: 1-й семетр – 5 місяців, 2-й семестр – 5 місяців.

Заняття проходять у формі лекцій, самостійних і групових завдань, аналізу та обговорення їх результатів. По завершенню кожного з семестрів – виставка спільного проекту учасників групи та майстра.

Групи: 1-й семестр – 12-14 учасників.

              2-й семестр – 12-14 учасників.

Час занять:

1-й семестр (вересень – січень).

Заняття проходять 1-2 рази на тиждень (уточнюється).

Лекції з Історії фотографії з Вікторією Мироненко.

Майстерня Олександра Ляпіна

 

2-й семестр (січень – червень)

Заняття проходять 1 раз на тиждень.

Лекції з Історії критичної думки про  фотографію з Глібом Вишеславським

Майстерня Олександра Ляпіна.

 

Вартість 1-го семестру (5 місяців): 3500 грн.

Вартість 2-го семестру (5 місяців): 3200 грн.

 

Реєстрація на курс:

Кількість місць на курсі «Художнє мислення» обмежена. Учасники зараховуються до навчання на основі поданих заявок. В заявку про навчання необхідно включити:

- мотиваційний лист, в якому описуються ваші цілі та очікування від навчання на курсі, а також ваші цілі щодо фотографії і бачення свого майбутнього місця в ній;

- опис ваших знань, вмінь, досягнень у фотографії, або вказівка про їх відсутність;

- 10 ваших фотографій (1200 пікселів по ширині) за останній рік і коментарі до них.

Заявку необхідно відправити на адресу education@photocult.com.ua з вказівкою свого імені та контактного телефону.

У разі отримання позитивної відповіді для підтвердження за вами місця на курсі необхідно внести оплату в повній сумі до початку занять (часткова оплата  можлива за попереднім погодженням) через координаторів курсу (Анна +38 096 975 9285). Разом з позитивною відповіддю ми також повідомимо Вам, на який семестр Вас зараховано.

 

Місце проведення : Галерея «Печерська», Київ, вул Лаврська, 9, корп. 19

ICal |  Google calendar