На фото кадр з фильму "Safety Last"

Курс лекцій «Історія кінематографу» – це чудовий подарунок для тих, хто цікавиться, любить та живе кіномистецтвом.

Перші кінострічки, фільми, що стали поворотними в історії кіно, унікальні долі, найбільш видатні режисери сучасності, та, звичайно ж, кінопокази.

На лекціях ми будемо не лише слухати та дивитися. Ми будемо намагатися зрозуміти, про що насправді «говорять» фільми, що вплинуло на ті чи інші події в історії кінематографу, а також як кіно, надихаючись та надихаючи, перепліталося з іншими мистецтвами, як створювало той культурний шар, що збагачує нас і сьогодні.

Теми лекцій:

Лекція 1. Зародження кінематографу. Передумови для появи «рухомих картинок» – від китайських магічних ліхтарів до фотографії. Еволюція кіно у сприйнятті: від атракціону до мистецтва. Брати Люм’єр та та Жорж Мельєс – піонери кіномистецтва. Коміки Великого німого: Чарлі Чаплін та Бастер Кітон.

Лекція 2. Розвиток кінематографу. Девід Йорк Гріффіт. Німецький кіноекспресіонізм. Радянський авангард як одне із найбільш впливових явищ кінематографу. Дзиґа Вертов та  «кіноки». Принцип «життя зненацька». Сергій Ейзенштейн та його монтажна теорія як один із наріжних каменів кіномистецтва. Золотий вік Голівуду, принцип «залізного сценарію», система зірок.

Лекція 3. Кіно часів Другої Світової війни. Італійський неореалізм та його принципове новаторство. Вітторіо де Сіка, Лукіно Вісконті. Федеріко Фелліні та Мікеланжело Антоніоні як вихідці неореалізму, що переросли його рамки. Французька нова хвиля. Виникнення поняття «авторське кіно». Жан-Люк Годар, Франсуа Трюффо, Клод Шаброль.

Лекція 4. Нове німецьке кіно як переосмислення традицій кіноекспресіонізму 20-х років. Вім Вендерс, Вернер Херцог, Райнер Вернер Фасбіндер, Александр Клюгге. Екзистенціальна підоснова кіно. Датське кіно. Ларс фон Трієр, «Догма-95», як кінематографічна обітниця цнотливості.

Лекція 5. Короткий екскурс до історії та сучасності основних кінофестивалів світу: Канського, Венеціанського та Берлінського. Різниця між фестивалями та «Оскаром». Кіно у сучасній ситуації. 3D та блокбастери – невідворотнє зло чи кінець кіномистецтва?

Лекція 6. Естетика постмодернізму. Видатні режисери сучасності: Девід Лінч, Квентін Тарантіно, Олександр Сокуров, Гаспар Ное, Річард Лінклейтер, Томас Вінтерберг, Чарлі Кауфман, Ітан та Джоел Коени, Тодд Солонз та інші (перелік варіативний). Тенденції розвитку кінематографу.

Про лектора:

Лук’ян Галкін – випускник Київського Національного Університету Театру, Кіно та Телебачення ім.І.Карпенко-Карого. Викладач кіномистецтва у КПІ та Інституті мистецтв художнього моделювання та дизайну ім. Сальвадора Далі. Редактор в Українському Медіахолдинзі. Ведучий кіноклубів «Асса» та « Я кіно». У своїй науковій роботі досліджує тему влади у фільмах Олександра Сокурова.

Ведущий циклу лекцій "Як візуалізувати літературну ідею? Досліджуємо екранізації"

Вартість занять:

Абонементи "Раннє планування" 

(при сплаті до 25.08.2014р.):

Абонемент 6 лекцій, (вартість 1 лекції 90 грн) – 540.00

Абонемент 3 лекцій,  (вартість 1 лекції 100 грн) – 300.00

Абонементи "Стандартні" 

(при сплаті після 25.08.2014р.):

Абонемент 6 лекцій, (вартість 1 лекції 110 грн) – 660.00

Абонемент 3 лекцій, (вартість 1 лекції 115 грн) – 345.00    

Разове відвідування - вартість 1 лекції 125.00

Розклад: Лекції проходять щоп'ятниці, починаючи з 19 вересня, о 18:45 – 20:15 (у розкладі можливі зміни).

Реєстрація: для того, щоб зареєструватись, будь ласка, заповніть он-лайн форму.
Якщо ви бажаєте відвідувати програму полекційно, будь ласка, оберіть відповідну опцію (Разове відвідування) та вкажіть, яку саме лекцію ви хотіли б відвідати. Якщо ви бажаєте придбати абонемент, то в он-лайн формі оберіть вид абонементу.
 
Контакт координатора курсу +38 096 975 92 85, +38 050 443 6149.

До уваги студентів курсів фотографії «Художнє мислення та фотографія»«Суб’єктивне дослідження»«У пошуках теперішнього часу» - вам Центр PhotoCULT надає можливість відвідувати інші освітні програми із спеціальними знижками (-30%):

- Курс «Історія фотографії»

- Курс «Критика та фотографія»

- Курс «Історія мистецтв»

- Курс «Історія кінематографу»

- Курс «Нові медіа»

Місце проведення : Національний науково-природничий музей, Київ, вул. Богдана Хмельницького, 15

ICal |  Google calendar