Фото: Amani Willett

Курс лекцій «Фотографія і критика» допоможе відповісти на три головних питання. Що таке фотографія? Як вона впливає на нашу повсякденність? Чому фотографія вважається «культурним феноменом»?

На лекціях ми будемо говорити про прості речі мовою теоретиків, философів і культурологів. А також розглянемо найвизначні критичні теорії та дізнаємось про людей, що досліджували фотографію у ХХ-ХХI ст.

Лекції курсу розраховані на всіх, хто цікавиться фотографією як мистецтвом, як культурним явищем, як предметом критичного осмислення. Рекомендуємо до відвідування й тим, хто наразі пише про фотографію та досліджує сучасні процеси, що відбуваються у ній.

Теми лекцій:

6 жовтня, Лекція 1.

Вальтер Беньямін та соціальна атмосфера його оточення. Книги «Витвір мистецтва у епоху його технічної відтворюваності», «Коротка історія фотографії». Вплив ідей Беньяміна на подальший розвиток критичної думки про фотографію.

Зігфрид Кракауер «Реабілітація фізичної реальності». Ідеї імперсоналізму творчості у теоріях другої половини ХХ сторіччя.

13 жовтня, Лекція 2.

Андре Бретон «Маніфест сюрреалізму». Вплив «колективного несвідомого» на творчість. Текст «Фотографічні умови сюрреалізму» Розалінди Краус.

Ідеї Андре Базена та Франсуа Трюффо про природу фотографічного образу. «Теорія автора», «Французька нова хвиля» та ідеї персоналізму у теоріях другої половини ХХ сторіччя.

16 жовтня, Лекція 3.

Ролан Барт «Світла камера». Теорія образу. Основні ідеї книги та їх вплив на подальший розвиток критичної думки про фотографію.

Розалінда Краус. Вихід за межі мистецтвознавчого методу, залучення культурології.

20 жовтня, Лекція 4.

Сюзан Зонтаг: серія статей «Про фотографію» та основні ідеї, що в них викладаються. «Інвентаризація світу», «реабілітація автора», «суб’єктивність», «фотобачення».

23 жовтня, Лекція 5.

Віллем Флюссер. Теорія технологій масової комунікації та роль фотографії. «Фотообраз», «Апаратна логіка», «революція автора».

Поль Вірільо «Машина зору». Сприйняття реальності у епоху масових комунікацій та зміни у побудові художнього образу.

(дата уточнюється) Лекція 6.

Різноманітність фотопрактик та підходів до вивчення фотографії наприкінці ХХ сторіччя: Анн Коклен, Марі-Жозе Монзен, Джон Жаровскі, Джеф Уолл, Шарлотта Коттон, Алан Коулман та ін.

Про лектора:

Вишеславський Гліб – художник, мистецтвознавець. У 80-х – засновник однієї із перших галерей сучасного мистецтва у Москві – «Клуб 1/1». У 90-х – головний редактор журналу «Terra Incognita», у 2000-х – головний редактор журналу «Галерея». У 2003 р. – співзасновник та спів-куратор бієнале «Місяць фотографії у Києві». Науковий співробітник лабораторії естетики Інституту проблем сучасного мистецтва. 

Вартість занять:

Абонементи "Раннє планування" 

(при сплаті до 25.08.2014р.):

Абонемент 6 лекцій, (вартість 1 лекції 90 грн) – 540.00

Абонемент 3 лекцій,  (вартість 1 лекції 100 грн) – 300.00

Абонементи "Стандартні" 

(при сплаті після 25.08.2014р.):

Абонемент 6 лекцій, (вартість 1 лекції 110 грн) – 660.00

Абонемент 3 лекцій, (вартість 1 лекції 115 грн) – 345.00    

Разове відвідування - вартість 1 лекції 125.00

Розклад:  перше заняття відбудеться 6 жовтня, у понеділок, наступні – по понеділках та четвергах (18:45-20:15)

Реєстрація: для того, щоб зареєструватись, будь ласка, заповніть он-лайн форму.
Якщо ви бажаєте відвідувати програму полекційно, будь ласка, оберіть відповідну опцію (Разове відвідування) та вкажіть, яку саме лекцію ви хотіли б відвідати. Якщо ви бажаєте придбати абонемент, то в он-лайн формі оберіть вид абонементу.
 
Контакт координатора курсу +38 096 975 92 85, +38 050 443 6149.
 

До уваги студентів курсів «Художнє мислення та фотографія»«Суб’єктивне дослідження»«У пошуках теперішнього часу» - вам Центр PhotoCULT надає можливість відвідувати інші освітні програми із спеціальними знижками (-30%):

- Курс «Історія фотографії»

- Курс «Критика та фотографія»

- Курс «Історія мистецтв»

- Курс «Історія кінематографу»

- Курс «Нові медіа»

Місце проведення : Національний науково-природничий музей, Київ, вул. Богдана Хмельницького, 15

ICal |  Google calendar