фото: анна гайдай

[сучасна мова фотографії]

>> Виставка учасників даного курсу – "ОМ", Я Галерея, 1 грудня 2014 року

13 вересня Культурний фотографічний центр PhotoCULT поновлює довгоочікуваний курс «Художнє мислення та фотографія» – освітній курс для тих, хто вміє фотографувати, але шукає більшого.

Курс «Художнє мислення та фотографія» складається із занять у творчій лабораторії Олександра Ляпіна. 

Під час курсу студенти слухатимуть лекції, дивитимуться фотографії та відео, виконуватимуть практичні завдання із обговоренням результатів. Вони будуть використовувати фотокамеру як творчий інструмент та шукати свій унікальний авторський стиль. Вони підуть на найсміливіші експерименти!

Олександр Ляпін про творчу лабораторію:

"Ми, художники, не просто думаємо – ми генеруємо образи. А це особливий тип мислення. Так ось, основна задача курсу – розвинути здібність мислити образами. Це складний вид мислення, бо він визначний в процесі самоідентифікації художника.

Курс допомагає визначитись зі «своїми» темами, веде до усвідомлення свого особистого стилю, допомагає визначитись з художньою авторською позицією. Я даю приблизні орієнтири, як і куди рухатись далі. 

Ще одне завдання курсу – весь час робити речі, які ніхто не робить. Для мене дуже важливо не те, щоб бути в мейнстрімі – повторювати західні зразки і намагатись бути схожим на них – це не варіант, нам не потрібно тупе копіювання. На курсі я засновуюсь на внутрішніх потенціалах кожної особистості. І тут важливо відкрити стиль цієї особистості – її унікальний стиль. 

Кожна людина сама по собі унікальна – так закладено природою. Це потім освіта, виховання, соціальні норми, стереотипи – вони перетворюють нас у одноманітні біологічні машини. І ось для можливості творчості треба повертати індивідуальність. Коли її розкривають – з’являються думки, свої думки, нові думки. І людина, нарешті, починає працювати і створювати унікальні речі.

До процесу навчання я іноді залучаю відомих фотографів. Я просто їх знайомлю – студентів і вже сформованих авторів. Це дуже важливо – спілкуватись. Адже ми живимо один одного. Фотографи приходять і вкидають у студентів ще інформацію для переживань. На цих особистостей можна рівнятись. Повторити їх неможливо, але це спонукає шукати себе. Такі зустрічі збуджують, змушують рефлексувати, починає бурлити творчий потенціал, з’являється натхнення." 

Викладач:

Олександр Ляпін – фотограф, критик, мистецтвознавець, лектор, журналіст, активіст, куратор багатьох проектів, в тому числі славнозвісної виставки «Вбити фотографію», куратор фото-проектів в «Я Галереї», головний редактор сайту Foto.ua, журналу «Символ».

Тривалість навчання: вересень – грудень 2014, 15 занять тривалістю по 2 години.

Заняття проходять у формі лекцій, самостійних і групових завдань , аналізу та обговорення їх результатів.

Розклад занять: 1 раз на тиждень, по суботах з 15:00 до 17:00год. (в розкладі можливі зміни).

Перше заняття: 13 вересня 2014р (за умови сформованої групи).

Вартість: 2900грн. При сплаті до 25 серпня – 2600грн.

Реєстрація на курс: для зарахування на курс «Художнє мислення та фотографія» необхідно заповнити он-лайн форму .

Контакт координатора курсу +38 096 975 92 85. 

До уваги студентів курсів фотографії «Художнє мислення та фотографія»«Суб’єктивне дослідження»«У пошуках теперішнього часу» - вам Центр PhotoCULT надає можливість відвідувати інші освітні програми із спеціальними знижками (-30%):

- Курс «Історія фотографії»

- Курс «Критика та фотографія»

- Курс «Історія мистецтв»

- Курс «Історія кінематографу»

- Курс «Нові медіа»

Додаткова інформація:

Коротко про успіхи та досягнення випускників курсу Олександра Ляпіна «Художнє мислення»:

• 4 учні пройшли відбір на участь у Третьому Портфоліо-Ревю в Києві, один з них потрапив у шорт-лист (участь у груповій виставці на Міжнародному фестивалі візуальної культури «Візії»)

• 8 учнів пройшли відбір на участь у Четвертому Портфоліо-Ревю в Києві, 4 з них потрапили у шорт-лист (участь у груповій виставці на Міжнародному фестивалі візуальної культури « Візії » -2015)

• 4 учні були прийняті в організацію УФА (Українська Фотографічна Альтернатива)

• група учнів, яка створила творчу групу «Look» показала свої проекти на Міжнародному фестивалі Гогольфест-2012 і Гогольфест-2013

• 8 учнів потрапили у шорт -лист Національного фотоконкурсу «Фотограф року – 2012», 3 з них зайняли 1-і місця в 3-х номінаціях, 2 учнів зайняли 2-і та 3-і місця у «Фотограф року 2013»

• творча група «Look» взяла участь: – у груповій виставці «Експропріація» в Москві спільно з такими знаковими іменами в Українській фотографії як Борис Михайлов, Роман Пятковка, Ігор Чурсін, Василиса Незабаром та інші (осінь, 2013); – у груповій виставці «Наша загальна справа» під кураторством Олександра Ляпіна на 2-му Мінському фестивалі фотографії (березень 2014)

• учениця Світлана Морозова була запрошена із персональною виставкою «Плюсквамперфект» у Санкт-Петербург у 2013 році, учениці Світлана Янковська та Ольга Ткаченко були запрошені із спільною виставкою «Плішина» в галерею «5х5» у Львові у 2013 році..Далі буде!

Місце проведення : Національний науково-природничий музей, Київ, вул. Богдана Хмельницького, 15

ICal |  Google calendar