фото: Мартін Парр

«Художнє мислення та фотографія» – це освітній курс для тих, хто вміє фотографувати, але шукає більшого.

Курс «Художнє мислення та фотографія» складається із занять у  творчій майстерні Олександра Ляпіна та лекцій з історії фотографії.

Під час курсу ми будемо слухати лекції, дивитись фотографії та відео, виконувати практичні завдання та обговорювати результати. Ми будемо використовувати фотокамеру як творчий інструмент та шукати свій унікальний авторський стиль. Ми підемо на найсміливіші експерименти!

Олександр Ляпін про творчу майстерню:

Ми ж, художники, не просто думаємо – ми генеруємо образи. А це особливий тип мислення. Так ось, основна задача курсу – розвинути здібність мислити образами. Це складний вид мислення, бо він визначний в процесі самоідентифікації художника.

Курс допомагає визначитись зі «своїми» темами, веде до усвідомлення свого особистого стилю, допомагає визначитись з художньою авторською позицією. Я даю приблизні орієнтири, як і куди рухатись далі.

Ще одне завдання курсу – весь час робити речі, які ніхто не робить. Для мене дуже важливо не те, щоб бути в мейнстрімі – повторювати західні зразки і намагатись бути схожим на них – це не варіант, нам не потрібно тупе копіювання. На курсі я засновуюсь на внутрішніх потенціалах кожної особистості. І тут важливо відкрити стиль цієї особистості – її унікальний стиль.

Кожна людина сама по собі унікальна – так закладено природою. Це потім освіта, виховання, соціальні норми, стереотипи – вони перетворюють нас у одноманітні біологічні машини. І ось для можливості творчості треба повертати індивідуальність. Коли її розкривають – з’являються думки, свої думки, нові думки. І людина, нарешті, починає працювати і створювати унікальні речі.

До процесу навчання я іноді залучаю відомих фотографів. Я просто їх знайомлю – студентів і вже сформованих авторів. Це дуже важливо – спілкуватись. Адже ми живимо один одного. Фотографи приходять і вкидають у студентів ще інформацію для переживань. На цих особистостей можна рівнятись. Повторити їх неможливо, але це спонукає шукати себе. Такі зустрічі збуджують, змушують рефлексувати, починає бурлити творчий потенціал, з’являється натхнення.

 

фото: Ірвін Пенн

Історія фотографії з Вікторією Мироненко:

Поруч із заняттями творчої майстерні нас чекають захоплюючі історії про те, як зароджувалася, чим жила фотографія протягом практично двох століть і яке її місце в історії та візуальній культурі сьогодні.

Лекції з історії фотографії познайомлять із легендарними школами, знаковими явищами, культовими особистостями, дадуть творчий поштовх до винайдення своєї унікальної візуальної мови і допоможуть уникнути «вигадування велосипеду» на шляху становлення себе як митця.

Теми лекцій:

  •  «Фотографія та культурна революція: як і чому виник феномен фотографії»
  •  «Історія видатних фотографічних ілюстрацій»
  •  «Фотографія та архівація часу: портретування у 19 столітті»
  •  «Від імпресіонізму до пікторіалізму: художня фотографія кінця 19-го – початку 20-го століть»
  •  «Фотографія та авангард: експериментальні практики у фотографії 20-30 років ХХ століття»
  •  «Гуманістична фотографія 20-го століття: видатні репортери і фотографії, які вразили світ»
  •  «Історія американської фотографії другої половини 20-го століття: особистості, явища, тенденції»
  •  «Фотографія та мода: від 1950-х до сьогодні»

Викладачі:

Творча майстерня:

Олександр Ляпін – фотограф, критик, мистецтвознавець, лектор, журналіст, куратор багатьох проектів, в тому числі славнозвісної виставки «Вбити фотографію», куратор фото-проектів в «Я Галереї», головний редактор сайту Foto.ua, журналу «Символ».

Історія фотографії:

Вікторія Мироненко – мистецтвознавець, спеціаліст в області історії фотографії, викладач історії фотографії, учасник науково-практичних конференцій, автор наукових публікацій в спеціалізованих виданнях, кандидат наук.

 

Тривалість навчання: жовтень 2013 – січень 2014, 15 занять творчої майстерні і 8 лекцій з історії фотографії .

Заняття проходять у формі лекцій , самостійних і групових завдань , аналізу та обговорення їх результатів.

Групи: 12-14 осіб.

Час занять: заняття проходять 1 раз на тиждень, по середах (в розкладі можливі зміни) .

19:00 – 20:00 Лекції з історії фотографії

20:15 – 22:00 Творча майстерня

Перше заняття: 16 жовтня 2013р. (за умови сформованної групи)

Вартість: 3250грн .

Місце проведення занять: Київ, вул.Фролівська, 1/6.

Реєстрація на курс: для зарахування на курс « Художнє мислення і фотографія » необхідно надіслати заявку на адресу education [at] photocult.com.ua c зазначенням свого імені та контактного телефону та оплатити вартість курсу повністю до початку занять. Контакт координатора курсу +38 096 975 92 85.

 

Додаткова інформація:

Стаття Олександр Ляпін : «Художественное мышление» — возможность создать свое «я», найти свой уникальный авторский стиль»

Коротко про успіхи та досягнення випускників курсу Олександра Ляпіна « Художнє мислення » :

• 4 учні пройшли відбір на участь у Третьому Портфоліо-Ревю в Києві, один з них потрапив у шорт-лист (  участь у груповій виставці на Міжнародному фестивалі візуальної культури «Візії»)

• 8 учнів пройшли відбір на участь у Четвертому Портфоліо -Ревю в Києві, 4 з них потрапили у шорт-лист ( участь у груповій виставці на Міжнародному фестивалі візуальної культури « Візії » -2015 )

• 4 учні були прийняті в організацію УФА (Українська Фотографічна Альтернатива )

• група учнів, яка створила творчу групу «Look» показала свій проект на Міжнародному фестивалі Гогольфест-2012 і представить свій новий проект на Гогольфест-2013

• 8 учнів потрапили у шорт -лист Національного фотоконкурсу «Фотограф року – 2012», 3 з них зайняли 1-і місця в 3-х номінаціях

• творча група «Look» бере участь у груповій виставці «Експропріація» в Москві спільно з такими знаковими іменами в Українській фотографії як Борис Михайлов, Роман Пятковка, Ігор Чурсін, Василиса Незабаром і інші.

Увага! Місце проведення занять змінено! Нова адреса: вул.Артема,1-5, Будинок художника.

Місце проведення :

ICal |  Google calendar