Пропонуємо до вашої уваги лекційну програму: «Час. Пам'ять. Фотографія». Лекції розраховані на всіх, хто цікавиться фотографією, новими медіа, психоаналізом, культурологією, історією та філософією мистецтва.

Блок лекцій «Час. Пам'ять. Фотографія» - це лекції істориків, мистецтвознавців, теоретиків, культурологів, психоаналітиків, які з різних точок зору розглядають проблему пам’яті сучасної людини.

Слухачам будуть представлені такі лекції:

27 травня, 16-30 (Київська міська галерея мистецтв "Лавра") - «Фотографія (ре)конструює пам’ять» Вероніки Нуркової (Росія) – лекцію присвячено фотографії як технології трансформації психіки, яка суттєво визначила психологічний  образ сучасної людини.

Про лектора:  доктор психологічних наук, професор МДУ імені М.В.Ломоносова, автор більше 150 наукових публікацій з тематики автобіографичної пам’яті людини, в т.ч. монографії "Зеркало з пам’яттю. Феномен фотографії: культурно-історичний аналіз". 

3 червня, 18-00 (Київська міська галерея мистецтв "Лавра") - «Фотографія і візуальна культура» Олександра Ляпіна (Україна) – лекція про культуру фотографії, про стереотипи сприйняття фотографії й про те, як художники використовують ці стереотипи при створення концептуальних проектів.

Про лектора: фотограф, критик, мистецтвознавець, лектор, куратор фото-проектів у «Я Галереї», головний редактор сайту Foto.ua.

5 червня, 18-00 (Київська міська галерея мистецтв "Лавра")«Ролан Барт: від сімейного альбому до  фундаментального дослідження фотографії» Гліба Вишеславського (Україна) – на лекції мова піде про одного з найвагоміших дослідників фотографії 20 століття, Ролана Барта і його теоріях.

Про лектора: художник, мистецтвознавець. Науковий співробітник лабораторії естетики Інституту проблем сучасного мистецтва.

7 червня, 18-00 (Київська міська галерея мистецтв "Лавра") - «Post Mortem»:  посмертна фотографія і портрет як спосіб архівації у 19 столітті» Вікторії Мироненко (Україна) – лектор розповість про традиції портретної фотографії у 19 столітті й про культурний феномен Post Mortem.

Про лектора: мистецтвознавець, спеціаліст в галузі історії фотографії, викладач історії фотографії, учасник науково-практичних конференцій, автор наукових публікацій у спеціалізованих виданнях.

8 червня 17-00 (Київська міська галерея мистецтв "Лавра") - «Незабутнє забування або де зберігається те, що забуто» Тетяни Цвелодуб (Україна) – лектор допоможе знайти відповіді на питання про пам'ять як місце нашої особистої історії, про те, хто господар у домі спогадів, яким чином психоаналіз допомагає згадати те, що ми про себе не знали, чи існують дитячі спогади, чому не пам’ятаємо всього, що трапилось з нами в дитинстві.

Про лектора: практикуючий психоаналітик. Засновниця Музею Сновидінь в Києві. Ведуча науково-дослідницького проекту Laboratorium і відкритого дослідницького проекту Кіно і Психоаналіз у Міжнародному Інституті Глибинного Психоаналізу (МІГП)

9 червня 15-30 (Київська міська галерея мистецтв "Лавра") - «Згадати все» Марії Євграшиної (Україна) – лекція присвячена питанню, для чого нам потрібні візуальні образи, чим є фотографія для людини: можливість згадати чи переписати своє минуле?

Про лектора: практикуючий психоаналітик. Член Украинської Асоціації Психоаналізу.  Організатор заходів та ідейний натхненник PechaKucha Night в Киеве.

14 червня – PechaKuchaNight на тему "Пам'ять. Час. Фотографія", де в форматі 20 слайдів по 20 секунд всі бажаючі  можуть виступити й поділитись цікавою розповіддю, незвичайним досвідом чи просто роздумами на тему.

PechaKuchaNight – в Музеї Сновидінь.вул. Чигоріна, 55. Реєстрація на PechaKuchaNight http://pechakucha-kyiv.com/

Вхід на лекції за попередньої реєстрації – вільний, заповнить форму нижче, у полі "Додаткова інформація" вкажіть, будь ласка, тему лекції.

Bookings

Online реєстрацію на подію закрито. Якщо Ви встигаєте, можете зареєструватись на місці події.

Місце проведення : Київська міська галерея мистецтв «Лавра», Київ, вул. Лаврська, 1 (колишня Івана Мазепи, 17)

ICal |  Google calendar