Запрошуємо киян та гостей міста на грандіозне відкриття медіа-арт програми "Простір спогадів" в рамках Міжнародного Фестивалю Візуальної Культури «Візії», яке відбудеться 26 травня о 14-00 в Музеї «Київська фортеця».

У цьому унікальному історичному просторі протягом двох тижнів будуть представлені відео-інсталяції зі США, Канади, Франції, Італії, Естонії, Росії, Польщы й України, присвячені темі Фестивалю – «Архивації візуального».

Американська художниця Андреа Вольф покаже експериментальний проект «Крихітні спогади», в якому мікро-інсталяції сімейних архівів, поєднані з реальними декораціями, створюють «живу картинку» и породжують ностальгічні почуття.

Патрік Бержерон, канадський відеохудожник і режисер спецефектів «Матриці», «Містера Ніхто» і «Володаря Перснів», експериментує з часово-просторовими порушеннями в анімованій документальній стрічці «LoopLoop» про свою подорож до В’єтнаму.

Французькі медіа-художники П’єр і Жан Віллеман запрошують глядача в алхімічну лабораторію пам’яті, поєднуючи уривки спогадів у поетичний візуальний твір – відео-інсталяцію «Золота троянда».

Тему місця людини в часі підіймає відео-інсталяція «Забуті об’єкти» італійського аніматора Фабіо Скачіоллі. А американський режисер Білл Моррісон у фільмі «Поклик світла» створює сюреалистичні композиції зі знімків зіпсованої нітроцелюлозної плівки.

Інсталяція «Депо» російської відео-художниці Марини Фоменко -  це спостереження за архітектурною трансформацією будівель, які втрачають свою індивідуальність під впливом часу.

Польський художник Збігнев Чапля за допомогою відеоколажу документує на камеру виявлення коробки з фотографіями, що залишились після повіні в рідному селі. А в аудіовізуальних експериментах української медіа-художниці Юлії Бугайової пам'ять представлена як чуттєва субстанція на поверхні якої щохвилини відображаються зміни навколишнього середовища.

Глядачів також чекають чаруючі інсталяції Сесілії Аранеди (Канада) і Уло Піккова (Естонія). Інтерактивна інсталяція «АмнезіЯ project» дозволить глядачам стати безпосередніми учасниками проекту Олександра Міхеда з архівації колективної пам’яті.

Разом з відкриттям відео-інсталяцій відбудеться й відкриття виставки фотографій «Місто майбутнього», в якій 16 фотографів з Росії й України поділяться своїми візуальними фантазіями на тему майбутніх центрів урбанізації.

Протягом двох тижнів Музей «Київська фортеця» стане одним з найбільш відвідуваних культурних місць міста, де проходитимуть лекції про сучасний медіа-архів, пам'ять тіла, перформанси у міському просторі, зустрічі  з медіа-художниками, покази відео-арту.

4 червня тут також відкриється виставка фотографій «Поклик до архівації» українських і російських авторів – фіналістів Портфоліо-Ревю-2012.

З 1 до 9 червня в рамках проекту "Втілена пам'ять" на території Фортеці будуть діяти дві арт-резиденції: майстерня російського перформера, хореографа, режисера "PoemaTheatre" Валентина Цзина, яка відкриється соло-імпровізацією "Глибока пам'ять" і в результаті представить перформанси участників майстерні; і лабораторія британського перформера Че Кевліна (Великобританія) і інструментального тріо Port Mone (Білорусія), під час  якої артисти будуть працювати над створенням медіа-перформансу. 

Головною подією стане перформанс «Ностальгія-2012» – автобіографічений site-specific проект британського перформера Че Кевліна, який наживо буде взаємодіяти з проекціями свого минулого під музичний супровід відомої інструментальної групи «Port Mone» (Білорусія).

Події Медіа-арт програми триватимуть до 09 червня 2013 року.

Музей «Київська фортеця» відкритий для відвідування: пн-пт 13:00 – 18:00, сб-неділ 11:00 – 19:00.

Вхід в день відкриття – вільний. В інші дні: за умовами музею.

Програма здійснюється за підтримки Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.

Повна програма Фестивалю

Акредитація ЗМІ

Місце проведення : Київська фортеця, Київ, вул. Госпітальна 24А

ICal |  Google calendar