
Візії: міжнародний фестиваль візуальної культури
Фотографія. Мультимедіа. Відео арт. Кіно
24 травня – 02 липня 2013 року
«Візії» - це фестиваль, який об’єднує нові технології та мистецтво, та створює платформу для діалогу між глядачем та митцем шляхом сучасних форм візуальної «мови».
Мета «Візій» - інтегрувати візуальну культуру в поле інтересів українського глядача, розширити його візуальний досвід та надати можливість стати безпосереднім учасником культурних перетворень у суспільстві.
Фестиваль «Візії» – це світові імена та проекти-відкриття, це незабутні зустрічі та нескінченні потоки творчої енергії, це насичена програма, яка більш, ніж на 30 днів наповнить місто відчуттям свята та стане справжнім сплеском міського культурного життя!
Тема «Візій»-2013 – «Архівація візуального». Разом з авторами виставкових проектів, глядачі відправляться у захоплюючу подорож у пошуках візуальних слідів часу, заново осмислюючи їх цінності і архівуючи особисту і суспільну пам'ять для майбутніх поколінь.
У просторі «Візій» представлені: фотографія і мультимедіа, відео-арт та відео-інсталяції, експериментальне кіно та медіа-перформанс.
Фотографія займає центральне місце на Фестивалі і пропонує глядачам зануритися в її різноманітний світ. Документалістика, арт-фотографія, концептуальні проекти, фотоінсталяції, – понад 20 виставок з усього світу не залишать байдужими любителів і професіоналів.
Виставкова програма включає фотопроекти німецького документаліста Бурхарда вон Хардера з серією про «знайдені вінницькі негативи », переможців престижних європейських конкурсів Шимона Клімана (Словаччина) з портретами сучасних словацьких циган і Пйотра Збієрського (Польща), що подорожує по світу в пошуках «дивних» відчуттів, чеського фотографа Павела Баньки з драматичними інтер'єрами колишніх концентраційних таборів, класика литовської фотографії Вацловаса Страукаса з серією про життя школярів-випускників, колекціонера одноразових камер Алгірдаса Мусняцкіса (Литва), епатажну харківську фотографію – групу «Шило» та інших авторів зі Швеції, Словенії, Канади, Росії, Грузії, Білорусі та України.
Програма мультимедійних показів «Пам'ять» - це зворушливі мультимедійні історії фотографів з Іспанії, Угорщини, Канади, Росії, України. Програма показів включає роботи спеціальних гостей: Хуан Мануель Кастро Прієто (Іспанія), Тамаш Дежо (Угорщина), Сара Ангелуччі (Канада), Мелані Дорніер (Франція, Індія), Юлія Борисова (Росія), Роман Пятковка (Україна), Марія Морина, Оксана Юшко та Ольга Кравець (Росія), Андрій Ломакін (Україна), Артур Бондар (Україна / Росія), а також фіналістів конкурсу «Пам'ять»: Вадима Козловського, Олени Булигіна, Марини Макаренко і Сергія Полякова (Україна).
Медіа-арт програма – це унікальний простір, створений в стінах історичного музею «Київська Фортеця», де творчі пошуки художників втілені в оригінальні форми: відео-інсталяція, відео-арт, медіа-перформанс. Серед учасників – інсталяції з Великобританії, Франції, Польщі, Росії, Естонії, Чилі, Італії, США та України.
Спеціальний проект медіа-арт програми: медіа-перформанс "Nostalgia << 2012" (Че Кевлін, Великобританія) з музичним супроводом групи Port Mone (Білорусь).
«Візії» представляють захоплюючу Освітню програму, яка приверне увагу широкої публіки і тих, хто глибоко цікавиться сучасною візуальною культурою. Освітня програма включає чотири блоки:
1. Портфоліо-Ревю 2013 - місце зустрічі молодих фотографів і авторитетних фахівців з усього світу (Україна, Росія, Білорусь, Чехія, Словаччина, Польща, Австрія, Швеція, США, Голландія, Литва). Обов'язковою до відвідування Фестиваль рекомендує відкриту неформальну вечірку «Ніч фотографії», на якій учасники Портфоліо-Ревю продемонструють свої роботи, і де можна буде поспілкуватися з українськими і зарубіжними фотографами, кураторами, викладачами.
2. Лекційна програма «Час. Пам'ять. Фотографія » – лекції істориків, мистецтвознавців, теоретиків, культурологів, психоаналітиків, які з різних кутів зору розглядають проблему пам'яті сучасної людини і розповідають про сьогоднішню візуальну культуру.
В рамках медіа-арт програми лектори розповідатимуть про сучасний медіа-архів, торкнуться теми пам'яті тіла і перформансу в міському просторі, а також тему трансформації пам'яті в контексті медіа-технологій в мистецтві.
3. Творчі зустрічі «Відкритий діалог» – це публічні бесіди з авторами виставок, кураторами, які поділяться своїм творчим досвідом і познайомлять столичного глядача з авторським поглядом на мистецтво, медіа та фотографію. Протягом Фестивалю відбудуться зустрічі з авторами та кураторами виставок Пйотром Збієрским (Польща), Павелом Банькою (Чехія), Анною Блок (Росія), Бурхардом вон Хардером (Німеччина), Андреою Вольф (США), Че Кевліном (Великобританія), Мішею Педаном ( Швеція), Міхаелою Босаковою (Словаччина), Романом Пятковкою (Україна), Артуром Бондарем (Україна), Вікторією Сорочинські (Канада, Росія), Олександром Кадніковим (Україна), Олександром Ранчуковим (Україна) та ін
4. «Лабораторія» – творча майстерня, яка запрошує глядачів до безпосередньої участі у створенні унікальної авторської роботи. На Фестивалі «Візії» представлені майстерні з ручним технікам друку, ворк-шопи по пинхол-фотографії, проводяться майстер-класи з професійної та аматорської фотозйомки, з виготовлення книг і альбомів.
Також для відвідувачів Фестивалю представлена сімейна програма, в якій вас чекають кінопокази, анімація для дітей, лекції та майстер-класи для всієї родини, екскурсійні програми.
Виставки та заходи Фестивалю «Візії» пройдуть в центральних музеях та галереях міста: Київська міська галерея мистецтв «Лавра», Арт центр Павла Гудімова «Я-Галерея», «АртПРИЧАЛ», Інститут Проблем Сучасного Мистецтва, Галерея «Камера», Національний Історико-архітектурний Музей «Київська Фортеця», Музей-Майстерня І.П. Кавалерідзе, Музей Сновидінь, Галерея «Квартира 57».
Фестиваль «Візії» проходить за підтримки:
Посольства Литовської Республіки в Україні, Посольства Чеської Республіки в Україні, Чеського центру в Києві, Польського Інституту в Києві, Російського центру науки і культури, Посольства Грузії, Посольства Канади.
Команда Фестивалю:
Ірина Рузина, Анна Гайдай – засновники PhotoCULT, ініціатори «Візій», куратори фестивальної програми
Катерина Вашталова – куратор медіа-арт програми
Антон Іванов – куратор Портфоліо-Ревю, виставки переможців Портфоліо-Ревю-2012.